O mně

Profesně se krmivářství věnuji od roku 2012, životem mě ale koně provází přes 20 let. Prošla jsem několika školami ježdění a horsemanshipu, navštívila mnoho a mnoho stájí. Moje poradenství se nezastavuje u krmení, ale dávám ho do souvislostí s celkovou péčí o koně. Systém odchovu, ustájení, způsob ježdění i běžné ošetřování totiž mají na koně a jeho metabolismus velký vliv a nelze je při sestavování krmného plánu opomenout.

I proto od vás při sestavování krmného plánu budu potřebovat konkrétní informace jako je vážení krmiv, pečlivé měření koně, detailní popis jeho denního režimu a v neposlední řadě jeho povahy. I ta totiž ovlivňuje krmné nároky koně.

Pracuji s koňmi všech kategorií, plemen, věku i zaměření. Co se týče koně, není pro sestavení krmné dávky z mé strany žádné omezení. Potřebuji ale otevřeného majitele, který chce pro svého koně to nejlepší možné a který se nebojí případných změn.

V poslední době se velmi věnuji koním s metabolickými poruchami jako je inzulinová rezistence, Cushing syndrom, PSSM a jiné. U těchto koní je správná technika krmení a vyvážená krmná dávka základem jejich léčby.

Kromě ukončeného studia na Mendlově univerzitě (obor krmivářství) se snažím dále vzdělávat a držet krok s nejnovějšími trendy ve výživě koní. Absolvovala jsem např. kurz pod záštitou University of Edinburgh v rámci projektu Coursera a navazující seminář „Advanced equine nutrition“ pod vedením Dr. Jo-Ann Murray na University of Glasgow.

Za roky své praxe jsem kolem sebe shromáždila odborníky i z jiných koňských oborů a jsem tak schopna zajistit konzultaci i v případě jiných než krmivářských potíží (fyzioterapie apod.)